Audio:

INFO - VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ ?

Autor: Jan Tuček
Poslední aktualizace: 17.02.2012

Jistě i Vy čas od času se rozhodnete, že se účastníte některého výběrového řízení. Samozřejmě, asi jako my jste trochu podezíravý k zakázkám společností, kde předem předpokládáte, že vítěz je znám, již před zahájením výběru.  Zkusíte se tedy přihlásit do výběrového řízení organizace státní, nejlépe organizace, jejíž vrcholné vedení trvale deklaruje průhlednost v zakázkách, a zároveň jsou trvale řešeny její zakázky v mediích, jako předražené, nebo zmanipulované. 

Nabízíme Vám možnost vyzkoušet si takovéto výběrové řízení nanečisto. V příloze tohoto článku je tabulka, která byla přílohou jednoho výběrového řízení, jedné státní organizace (nebudu a ani nechci uvádět o koho konkrétně se jedná, neboť o toto, ani zas tak v tomto případě nejde), vyplňte požadované položky a v tabulce poznámka můžete vidět součet cena za požadovaný objem prací. Rozsah prací byl vymezen objemem cca 500ks hasicích přístrojů na kontroly, opravy a periodické zkoušky. Výběr je prováděn pro práce v roce 2012 a objem dle zadání není finančně překročitelný.

Vyhodnocení :  pokud si skutečně chcete vyzkoušet svoje schopnosti tak nejprve vyplňte tabulku a pak teprve se seznamte s výsledkem.

Výsledek :  uvedené výběrové řízení vyhrála firma s nabídkovou cenou 4 894,80 Kč včetně DPH. Pokud se Vám podařilo nacenění uvedených prací pod touto cenou jste vítězem uvedeného výběrového řízení. Pokud jste nad touto cenou – litujeme. Uvedenou (státní) zakázku nezískáváte.

Poznámka :
-          "vítězná" firma sídlí cca 280km od místa plnění zakázky
-          nevím jak Vy, ale my se k této ceně ani nepřiblížíme

Osobní názor :
Požadovaný rozsah prací, a jejich plnění v souladu s požadavky zadavatele, technické dokumentace výrobců jednotlivých typů HP a dále za splnění podmínek platných právních předpisů na úseku požární ochrany a platných právních předpisů na úseku zaměstnanosti a zejména minimální mzdy není možné splnit v rozsahu dle požadavků uvedeného výběrového řízení, a s výslednou cenou 4 894,80 Kč včetně DPH – tzn. 4 079,03 Kč bez DPH.
Pokud u uvedených prací bude postupováno dle technické dokumentace výrobce, nebo alespoň dle standardů vydaných výrobci prostřednictvím Profesní komory požární ochrany a dále bude rozsah prací naceněn v objemu min. mzdy 8000,- Kč/měsíc – tzn. 48,10 Kč/hod. je součet cen v tabulce 1 a 3 - 3552,80 Kč včetně DPH – tzn. 2 960,70 Kč bez DPH. V rozsahu ostatních prací poté na zbývající položky – tzn. tabulku 2, 4, 5, 6 zbývá 1342,- Kč včetně DPH. Pokud bych shodnou logikou pokračoval u tabulky 6 tak pouhé dotlakování HP CO2 S6 (s váhou 10) představuje u nákupní ceny 10,-Kč/kg cenu 1440,- Kč bez DPH.

Závěr :

Vím, že není zrovna nejlehčí doba, ale toto je alespoň dle mého názoru přehnané, nebo předem jinak zařízené .....

.xls Přiloha1 - cenová kalkulace - výběrové řízení 2012 (0.05MB)


TUSAN s.r.o.
Bohumila Hájka 185
267 01 KRÁLŮV DVŮR - POPOVICE
tel: +420 311 637 448
více...
Aktuální informace
ikonka dokument VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO
Pro rozšíření týmu našich specialistů hledáme vhodného kandidáta na pozici technik - specialista / OZO v oboru PO a BOZP. Podrobnosti naleznate na našich www.stránkách.
ikonka dokument EET - informace
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
ikonka dokument NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Pro rozšíření sítě servisních organizací a prodejců hasicích přístrojů hledáme další servisní a prodejní organizace. Pro podrobnější informace pište na adresu tucek@tusan.cz, nebo tusan@tusan.cz.
Logo Everlux
© 2010 Tusan s.r.o.