Audio:

ZLATÝ PLAMEN 2011

Autor: Jan Tuček
Poslední aktualizace: 01.08.2012

Profesní komora požární ochrany vyhlásila i tento rok soutěž Zlatý plamen 2011. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na valném shromáždění členů PKPO 22. května 2012, které se konalo v Břevnovském klášteře v Praze. Společnost TUSAN s.r.o. vyhrála kategorii "Akce roku 2011"

kategorie – Zlatý plamen v kategorii „Akce roku“

Revitalizace NK Praha – Klementinum – PBŘ stavby – etapa 1.až 4 

autor projektu - TUSAN, s r.o. B.Hájka 185, 267 01 Králův Dvůr

projektant - Jaroslav Koláček, Jan Tuček

Zlatý plamen 2011 - Revitalizace Klementina Praha

Předmětem požárně bezpečnostního řešení bylo posouzení projektového řešení rekonstrukce a dostavby areálu Národní knihovny – Klementinum. Posuzované stavební objekty představují jeden členitý, vícepodlažní stavební komplex, ve kterém jsou prováděny různé nevýrobní a speciální činnosti. V podstatě se jedná o několik původně samostatných staveb, které následnými rekonstrukcemi a dostavbami byly dispozičně a komunikačně propojeny pro naplnění požadavků a potřeb investora.
Celý komplex na rozloze téměř 2 ha a je situovaný v samotném centru hlavního města Prahy. 
Komplex je ohraničený ulicemi Karlova, Křížovnická, Platnéřská, Seminářská a Mariánským náměstím. Komplex je velmi členitý, vnitřní nádvoří jsou propojována, avšak bez možnosti průjezdu pro požární techniku jednotek PO. Vjezd požární techniky do komplexu z obou stran (z Křížovnické ulice i z Mariánského náměstí) je mimořádně komplikovaný.

Stavební objekty komplexu jsou z nehořlavých konstrukcí – DP1 a částečně ze smíšených konstrukcí – DP2, nosné, obvodové a vnitřní konstrukce jsou z plných cihel, stropy jsou tvořeny cihlovými klenbami, nově železobetonovými skelety a v historické části také dřevěnou nosnou konstrukcí. Krov objektů je částečně železobetonový, částečně dřevěný. Střešní krytina je z pálené tašky a v nové části je navržena jako prosklená konstrukce.

Objekty mají od 1. PP až po 4. NP. Požární výška objektů je 16,16m a 19,85m (21,53m). Celý komplex objektů bude postupně revitalizován a dostavěn.

Podrobnosti k tomuto projektu naleznete v příloze této informace v článku časopisu Stavebnictví 04/2011.

 

.pdf Stavebnictví 04/11 - Klementinum Praha (4.60MB)

TUSAN - Zlatý plamen 2011
TUSAN - Zlatý plamen 2011
TUSAN - Zlatý plamen 2011


TUSAN s.r.o.
Bohumila Hájka 185
267 01 KRÁLŮV DVŮR - POPOVICE
tel: +420 311 637 448
více...
Aktuální informace
ikonka dokument VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO
Pro rozšíření týmu našich specialistů hledáme vhodného kandidáta na pozici technik - specialista / OZO v oboru PO a BOZP. Podrobnosti naleznate na našich www.stránkách.
ikonka dokument EET - informace
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
ikonka dokument NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Pro rozšíření sítě servisních organizací a prodejců hasicích přístrojů hledáme další servisní a prodejní organizace. Pro podrobnější informace pište na adresu tucek@tusan.cz, nebo tusan@tusan.cz.
Logo Everlux
© 2010 Tusan s.r.o.