Audio:

VÝMĚNA ZNAČENÍ - LP a.s. PRAHA

Autor: Jan Tuček
Poslední aktualizace: 25.02.2013

Letiště Praha Ruzyně - reference - výměny bezpečnostního značení v prostorách Terminálu Sever 2.
Podle projektového zadání bylo hlavním cílem zlepšit viditelnost bezpečnostních tabulek označujících směry úniku a východy na volné prostranství podle stávajícího evakuačního plánu. Vzhledem k technickým možnostem bylo nutné v maximální možné míře navrhovat značky osvětlené z fotoluminiscenčního materiálu.
Podle charakteru provozu nebylo jako vhodná varianta voleno bezpečnostní značení na podlaze, ani nejsou navrhovány zásahy do stávajícího technického vybavení budov, tzn. provedení elektroinstalace. Pro návrh řešení jsou na základě zadání investora použita pouze označení ve formě piktogramů bez doplňkových textů.

evakuační značení - výměna - Letiště Praha

Navrhované typy bezpečnostních tabulek směrů úniku.
Navrhované rozměry bezpečnostních značek směrů úniku, jejich rozmístění, barevné provedení a použité materiály respektují podmínky technických předpisů ČSN ISO 3864 (01 8010) a ČSN EN 1838 (36 0453).
Vzhledem k navržené velikosti bezpečnostního značení je dohledová vzdálenost podle ČSN EN 1838 (36 0453) určena na 20 m. Pro tuto dohledovou vzdálenost je navrhováno doplnění bezpečnostního značení, a dále je při návrhu bezpečnostního značení respektována nutná zásada označení změny směru úniku.
Z hlediska provedení jsou jako nejvhodnější navrženy bezpečnostní značky v provedení „praporkové“, s montáží na stěnu (či sloup) nebo na strop. Navržená velikost těchto praporkových značek je 40 x 20 cm (varianta obdélník – šířka x výška). Výhodou těchto praporkových značek je viditelnost z obou směrů pohledu. Nosné praporkové značky jsou řešeny jako standardizované, rozměr praporkové značky je 40 x 20 cm. Na tyto nosné praporkové značky se umísťují vlastní fotoluminiscenční značky. V rámci standardu nebyla přípustná značka tvořena pouhou samolepící folií.
Instalované značky jsou provedeny jako plastové značky tloušťka min. 1 mm. Vzhledem k různým systémům výrobců a dodavatelů nebyl předepsán technický standard, ale požadován ucelený systém. Kvalitativní standard byl požadován „vyšší střed“.

evakuační značení - výměna - Letiště Praha

Umístění bezpečnostních značek.
Praporkové značky jsou umístěny na stěnách (sloupech) nebo stropě v oboustranném provedení. Označení východových dveří je instalováno přímo nad dveře. Umístění praporkových značek s montáží na stěnu (či sloup) je provedeno na základě předběžné konzultace se zástupcem investora tak, aby spodní hrana byla ve výšce min. 2,2 m nad podlahou, zejména s ohledem na hledisko viditelnosti. Zároveň byl dodržen požadavek, aby umístění bezpečnostních značek směrů úniku bylo pod informačním systémem značek upozorňujících např. na toalety.
Montáž nového evakuačního značení probíhala postupně zároveň s demontáží stávajícího evakuačního značení. Demontované evakuační značení bylo neprodleně nahrazováno novým evakuačním značením.


evakuační značení - výměna - Letiště Praha
evakuační značení - výměna - Letiště Praha
evakuační značení - výměna - Letiště Praha
evakuační značení - výměna - Letiště Praha
evakuační značení - výměna - Letiště Praha
evakuační značení - výměna - Letiště Praha
evakuační značení - výměna - Letiště Praha
evakuační značení - výměna - Letiště Praha


TUSAN s.r.o.
Bohumila Hájka 185
267 01 KRÁLŮV DVŮR - POPOVICE
tel: +420 311 637 448
více...
Aktuální informace
ikonka dokument VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO
Pro rozšíření týmu našich specialistů hledáme vhodného kandidáta na pozici technik - specialista / OZO v oboru PO a BOZP. Podrobnosti naleznate na našich www.stránkách.
ikonka dokument EET - informace
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
ikonka dokument NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Pro rozšíření sítě servisních organizací a prodejců hasicích přístrojů hledáme další servisní a prodejní organizace. Pro podrobnější informace pište na adresu tucek@tusan.cz, nebo tusan@tusan.cz.
Logo Everlux
© 2010 Tusan s.r.o.