Audio:

SODASTREAM PLNĚNÍ BOMBIČEK I.

Autor: Jan Tuček
Poslední aktualizace: 14.01.2017

Na základě dotazů našich zákazníků jsme zpracovali následující informaci ohledně možností plnění. Nehodláme se zabývat otázkou zda lze, nebo nelze bombičky Sodastream plnit, zda se to smí, nebo ne, a jaké jsou podmínky pro jejich plnění. Zároveň není našim cílem stanovovat podmínky plnění ať již technické, nebo hygienické. V tomto článku se pouze zabýváme tím zda lze pomocí námi nabízeného servisního vybvaení tyto bombičky plnit a s jakým zařízením.

I přesto musíme začít základními informacemi dodavatele bombiček Sodastream a informacemi z jejich webu:

Základní informace o bombičce Sodastream :

Sodastream Bombička CO2 pro 425 g CO2 na přípravu 60–70 l perlivého nápoje bombička má z bezpečnostních důvodů přesně stanovenou životnost. Při každém plnění se v německém závodě eviduje pro tento účel výrobní číslo bombičky a kontroluje se i celkový stav bombičky. Při jakékoli pochybnosti se ihned vyřadí a nahradí se bombičkou novou.

Informace prodejce bombiček Sodastream :

Pozor na neoriginánlní a neoriginálně plněné bombičky.
Jediná námi testovaná a doporučovaná bombička pro použití ve výrobnících sodastream je originální bombička sodastream. Originální bombičku poznáte podle současného použití následující ochranných prvků:
1. Označení sodastream na obalu bombičky
2. Horní část /ventil/ je opatřena zelenou folií s logem sodastream
pouze u těchto bombiček garantujeme bezpečné a spolehlivé použivání díky přísné kontrole všech bezpečnostních mechanizmů bombičky při každém jejím plnění v plnícím závodě sodastream v holandsku či německu.
Z těchto důvodů společnost sodastream nikomu jinému neposkytla autorizaci k plnění bombiček sodastream ani k použití jiných než originálních bombiček ve výrobnících sodastream.
V případě použití jakékoliv jiné než originální, originálně plněné, bombičky sodastream se společnost sodastream zříká jakékoliv odpověnosti za újmy na zdraví či škody na majetku způsobené použitím neoriginálních bombiček. Veškerá rizika poškození zdraví přecházejí výhradně na prodejce a uživatele takovýchto neoriginálních bombiček.
Vezměte prosím do úvahy, že bombička je tlakové zařízení, které může při neodborné manipulaci, plnění či nedostatečné kontrole v plnícím závodě způsobit explozi a vážná zranění.
Ze zahraničí jsou již bohužel známy takovéto případy. Proto buďte prosím v této věci velmi opatrní.
Pro vaši maximální bezečnost doporučujeme, abyste při výměně vždy žádali pouze originální bombičku sodastream označenou výše uvedenými ochrannými prvky.
Pokud se vám již bohužel stalo, že vám nějaký prodejce vyměněnil bombičku sodastream za jinou než originální, originálně plněnou, bombičku,kontaktujte nás a my vám pomůžeme situaci vyřešit.

Sodastream bombičky - informace

Převzato z webu : http://www.sodastream.cz/

Pokračujeme technickým řešením problému plnění uvedených bombiček Sodastream:

Plnění bombiček Sodastream :

Plnění bombiček Sodastream je možné pomocí zařízení CFA Basic a jeho příslušenství (digitální váha, plnící adapter).

CFA Basic 2,4 je snadno přepravitelný, bezpečný a cenově dostupný stroj na plnění CO2 v kapalném stavu. Plnící stroj je schopen plnit lahve o objemu 2 – 30kg v základním provedení. Možnosti využití tohoto stroje rozšiřuje velké množství přídavných zařízení a doplňkového vybavení. Jako zdroj CO2 pro plnění může být použita tlaková lahev se stoupacím potrubím, nebo zásobník (doporučený tlak v zásobníku cca 50 bar.). Plnící ventil a spojovací hadice – přívodní a plnící, jsou dodávány jako základní vybavení plnícího stroje. Plnící stroj je možné použít pro plnění vnitřních tlakových  patron hasicích přístrojů, externích tlakových nádob a hasicích přístrojů (případně tlakových nádob na CO2).

CFA Basic 2,4 - základní plnící jednotka. Výhodou jednotky je příznivá cena a velké množství přídavných zařízení, kterými je možné rozšířit funkčnost tohoto stroje. Stroj je vybaven samostatným kovovým filtrem pro odstranění nečistot ze zásobních lahví, nebo zásobníku. Stroj je možné použít pro plnění tlakových patron na CO2, hasicích přístrojů a tlakových nádob na CO2 o velikosti do 6-ti kg. Strojem je možné plnit i tlakové nádoby o velikosti do 30-ti kg.

Jako základní doplněk pro plnění Sodastream bombiček je digitální automatická váha. Plnící stroj CFA Basic umožňuje umístění základní digitální automatické váhy přímo na horní kryt stroje CFA Basic.

Sodastream bombičky plnění - plnička CFA

Základní digitální automatický vážící komplet  (vážící komplet umožňuje automatické zastavením plnění dle předem nastavených hodnot) a vybavený základním F1B plnicím ventilem.

Sodastream bombičky plnění - plnička CFA

Tento digitální automatický vážící komplet může ovládat plnící stroje na plnění CO2 řady CFA Mobil a CFA Basic. Uvedené plnící stroje musí splňovat následující technické podmínky - příkon  max. 10 A, a maximální tlak CO2 130 baru.

Sodastream bombičky plnění - plnička CFA

Automatický vážící komplet je vybaven zvláštním plnicím ventilem pro hliníkové bombičky na CO2 – objem plnění 425 g. Plnící ventil s vypouštěcím ventilem je instalován přímo do plnící hlavy pro minimalizování ztráty CO2 při plnění.

Tento plnící systém s plnícím ventilem, automatickým vážícím kompletem a systémem automatického zastavení plnění je možné použít i pro plnění bombiček Sodastream.

zdroj informace: www.tusan.czTUSAN s.r.o.
Bohumila Hájka 185
267 01 KRÁLŮV DVŮR - POPOVICE
tel: +420 311 637 448
více...
Aktuální informace
ikonka dokument EET - informace
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
ikonka dokument NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Pro rozšíření sítě servisních organizací a prodejců hasicích přístrojů hledáme další servisní a prodejní organizace. Pro podrobnější informace pište na adresu tucek@tusan.cz, nebo tusan@tusan.cz.
Logo Everlux
© 2010 Tusan s.r.o.