Audio:

PLNIČKA CO2 - řada CFA 1

Autor: Jan Tuček
Poslední aktualizace: 18.10.2016

plnička CO2, plnící zařízení na CO2 - řada CFA 1

Plnění :
vstup – tlakové lahve, zásobník
(doporučený tlak 50bar – 5MPa)
výstup – tlakové lahve – objem cca 2kg – 30kg, lze upravit příslušenstvím pro plnění tlakových patron, nebo menších tlakových lahví

plnička CO2, plnící zařízení na CO2 - řada CFA 1

Plnící stroj na přesné plnění CO2 do malých i velkých tlakových patron a tlakových lahví. Plnící jednotka umožňuje rychlou obsluhu a manipulaci. Plnící stroj umožňuje rychlé a přesné plnění tlakových patron a tlakových lahví a automatické ukončení plnění po dosažení požadované váhy. Plnící stroj CFA 1 umožňuje plnit všechny typy vnitřních tlakových patron na CO2, externích tlakových patron na CO2 a tlakových lahví na CO2. Plnící stroj umožňuje plnění hasicích přístrojů na CO2 do velikost 6kg. Plnící stroj umožňuje přesnou kontrolu plnění (automatická kontrola váhy).
Strojem je možné plnit i malé patrony s možností přesné kontroly plněné váhy. Plnící stroj může být připojen k externímu zásobníku na CO2 (doporučený tlak v zásobníku cca 50 bar.), případně i k zásobním tlakovým lahvím (doporučujeme lahve se stoupací trubkou).

 


CFA 1Vstup CO2 do plnící jednotky je vybaven speciálním kovovým filtrem, který chrání čerpadlo před nečistotami ze zásobníku, nebo zásobních lahví. 
Plnící stroj CFA 1 je stroj na plnění CO2 s velmi přesným ovládáním a automatickým vypínáním plnění při dosažení požadované váhy náplně. Plnění pomocí plnícího stroje CFA 1 je rychlé a přesné. Ovládání stroje je jednoduché a umožňuje přesné nastavení požadované hmotnosti plnění. Stroj je robustní a při chodu tichý.

Plnící stroj CFA 1 je možné používat:
- pro plnění vnitřních tlakových patron – s použitím plnicí hlavy CFA1  – plnící hlava F1
- pro plnění externích tlakových nádob – s použitím plnící hlavy CFA 1 – plnící hlava F2
- pro plnění hasicích přístrojů velikosti 2 – 6kg – s použitím plnící hlavy CFA 1 – plnící hlava F3

Upevnění plněných tlakových patron v plnící hlavě CFA 1 – plnící hlava F1 je rychlé.
Upevnění je prováděno přes rychlé hrubé nastavení a následně upraveno přesně pomocí otočné rukojeti.

Plnící zařízení CFA 1 umožňuje na plnících váhách naprogramovat na digitální stupnici přesně požadovanou váhu plnění. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Plnící proces je přesný a rychlý. Plněná nádoba je po upevnění plněna pístovým čerpadlem ihned po otevření plnícího kulového ventilu a zapnutí plnícího stroje. Po dosažení nastavené požadované váhy se plnící proces automaticky vypne. Po dokončení plnění je třeba vypnout kulový ventil plnění a musí být uzavřen kulový ventil na plněné tlakové nádobě (pokud je jím plněná nádoba vybavena, u některých nádob je uzavření provedeno automaticky ventilem v hlavě patrony). Poté může být plněná nádoba vyjmuta.

Během plnícího procesu může být kontrolován tlak CO2 v zásobníku a tlak v plněné nádobě vestavěnými kontrolními manometry.

technické údaje :
plnicí kapacita 2,5 kg/min
el. motor – IP 54 230 V, 50 Hz, 0,75 kW, 1400 otáček/min
přívodní kabel – 5m – odolný olejům a kyselinám
mechanický bezpečnostní ventil 130 bar (13 MPa)

rozměry :
výška: 500 mm, šířka: 985 mm, hloubka: 425 mm
váha 80 kg
ocelová konstrukce

hodnocení stroje :

+ zařízení umožňuje automatické plnění na základě příslušenství pro celý váhový rozsah plnění
+ zařízení není náchylné na čistotu plněného CO2 – zejména na vodu a drobné mechanické nečistoty
+
zařízení vyžaduje pouze pravidelnou údržbu, čištění filtru, výměnu oleje a kontrolu mechanických částí

zdroj informace: www.tusan.cz


PLNIČKA CO2 - řada CFA 1


TUSAN s.r.o.
Bohumila Hájka 185
267 01 KRÁLŮV DVŮR - POPOVICE
tel: +420 311 637 448
více...
Aktuální informace
ikonka dokument VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO
Pro rozšíření týmu našich specialistů hledáme vhodného kandidáta na pozici technik - specialista / OZO v oboru PO a BOZP. Podrobnosti naleznate na našich www.stránkách.
ikonka dokument EET - informace
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
ikonka dokument NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Pro rozšíření sítě servisních organizací a prodejců hasicích přístrojů hledáme další servisní a prodejní organizace. Pro podrobnější informace pište na adresu tucek@tusan.cz, nebo tusan@tusan.cz.
Logo Everlux
© 2010 Tusan s.r.o.