Audio:

PŘEDPISY PO PRO OBCE

Autor: Jan Tuček
Poslední aktualizace: 15.03.2011

Upozorňujeme zejména úřady místní samosprávy na Nařízení Středočeského kraje - částka 1 ze dne 15.března 2010 týkající se zabezpeční povinností na úseku požární ochrany.

Na základě Nařízení Středočeského kraje č.6/2010 , kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany při akcích, kterých se zúčastňuje větší počet osob, byla pro organizátory od 1.4.2010 stanovena povinnost zřizovat preventivní požární hlídky. Týká se kulturních, sportovních, zábavních, obchodních a obdobných shromážděních za předpokladu že při těchto akcích bude překročen počet 200 osob v budovách, 300 osob na venkovním shromažďovacím prostoru (např. koncerty, festivaly) a 900 osob na volném prostranství (na louce apod.).

Preventivní požární hlídka musí být prokazatelně proškolena od technika PO, seznámena s povinnostmi na úseku protipožárního zabezpečení akce a viditelně označena (např. páska „požární hlídka“)

Dále musí být dle přílohy č.4 výše uvedeného nařízení zpracována Identifikační karta prostoru pro tyto akce. Tato karta slouží preventivní požární hlídce k zabezpečení požární ochrany a v případě požáru jako základní dokument ke zdolávání požáru.

Plnění tohoto nařízení středočeského kraje bude namátkově kontrolováno hasičským záchranným sborem.

Upozorňuje zároveň, že na základě požadavků ustanovení Zákona o požární ochraně č. 133/1985 Sb., je stanovena povinnost pro obce v samostatné působnosti na úseku PO, vydat obecně závaznou vyhláškou požární řád obce a stanovit podmínky k zabezpečení požární ochrany při akcích, kterých se zúčastňuje větší počet osob. Dále je obec povinna zajistit přístupy ke zdrojům požární vody a stanovit podmínky trvalé použitelnosti těchto zdrojů.  

Plnění těchto zákonných povinností je hlavním předmětem kontrol hasičského záchranného sboru.

V případě dotazů, nebo požadavků na odbornou pomoc při zajištění uvedených povinností se můžete obracet na na kontakty uvedené na www.tusan.cz. nebo přímo na techniky PO společnosti TUSAN s.r.o. :

Pavek Svoboda +420 602 180 668, Pavel Rys +420 602 360 297

Pro lepší orientaci v uvedené problematice v příloze tohoto sdělení přikládáme uvedené Nařízení Středočeského kraje, základní právní předepisy na úseku požární ochrany a dále metodický materiál MV HZS který je možné aplikovat pro pořádání uvedených akcí.

zdroj informace: www.tusan.cz

.pdf Nařízení Středočeského kraje - částka 1 - 201003 (0.12MB)
.pdf právní úprava - akce - typ technopárty (0.41MB)
.pdf NV 172/2001 (0.12MB)
.pdf Vyhláška 246/2001 Sb. (2.26MB)


TUSAN s.r.o.
Bohumila Hájka 185
267 01 KRÁLŮV DVŮR - POPOVICE
tel: +420 311 637 448
více...
Aktuální informace
ikonka dokument VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO
Pro rozšíření týmu našich specialistů hledáme vhodného kandidáta na pozici technik - specialista / OZO v oboru PO a BOZP. Podrobnosti naleznate na našich www.stránkách.
ikonka dokument EET - informace
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
ikonka dokument NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Pro rozšíření sítě servisních organizací a prodejců hasicích přístrojů hledáme další servisní a prodejní organizace. Pro podrobnější informace pište na adresu tucek@tusan.cz, nebo tusan@tusan.cz.
Logo Everlux
© 2010 Tusan s.r.o.