Audio:

HASICÍ PŘÍSTROJE ANAF - SERVIS

Autor: Jan Tuček
Poslední aktualizace: 04.07.2016

Hasicí přístroje ANAF - podmínky provádění kontrol a oprav

Vážení obchodní partneři, na základě množících se dotazů ohledně oprávnění k provádění kontrol hasicích přístrojů ANAF S.p.A., rozsahu oprávnění, podmínkách získání oprávnění a vydávání průvodní dokumentace výrobce sdělujeme  následující informace:

  • hasicí přístroje společnosti ANAF S.p.A. jsou společnosti TUSAN s.r.o. dodávány do ČR a SR více než pět roků. Hasicí přístroje uvedené společnosti jsou dále v rámci ČR a SR prodávány v rámci obchodních sítí a obchodních aktivit různých nadnárodních řetězců – např. společností LIDL, TESCO atd. a dále v rámci různých internetových obchodů a prodejních organizací. V současné době je možné se s hasicími přístroji společnosti ANAF S.p.A setkat v rámci celé ČR a SR.
  • na základě pověření společnosti ANAF  S.p.A. ze dne 7.5.2008 je v rámci ČR a SR pověřen prodejem a zajištěním servisu hasicích přístrojů uvedeného výrobce pověřena společnost TUSAN s.r.o. – viz pověření  v příloze této informace.
  • společnost TUSAN s.r.o. vydává průvodní dokumentaci výrobce k jednotlivým typům hasicích přístrojů společnosti ANAF S.p.A. dodávaným na trh v ČR a SR. Průvodní dokumentace výrobce pro potřeby kontrol hasicích přístrojů vychází z technické dokumentace výrobce a je upravena dle požadavků platných právních norem v rámci ČR a SR.
  • technická dokumentace v ČR je vydána dle požadavků zejména Vyhlášky MV č.246/ 2001 Sb. o požární prevenci - §9 – 10. Průvodní dokumentace výrobce je na základě uzavření smlouvy o provádění kontrol hasicích přístrojů společnosti ANAF S.p.A. mezi společností TUSAN s.r.o. a servisní organizací dostupná všem servisním organizacím provádějícím kontroly hasicích přístrojů v rámci ČR a SR.

Stále častěji se setkáváme s dotazem na oprávnění jednotlivých servisních organizací k provádění kontrol hasicích přístrojů výrobce ANAF S.p.A., rozsah těchto oprávnění a podmínek jejich získání ať již od servisních organizací nebo od orgánů HZS jednotlivých krajů.

Zejména na základě těchto dotazů, a dále pak na základě sporu společnosti TUSAN s.r.o. s našim bývalým zaměstnancem ohledně rozsahu jeho oprávnění právě u hasicích přístrojů výrobce ANAF S.p.A,  jsme požádali o stanovisko MV ČR – GŘ HZS. Uvedené stanovisko přikládáme v příloze.

zdroj informace: www.tusan.cz

.pdf pověření ANAF S.p.A. - TUSAN s.r.o. (0.10MB)
.pdf vyjádření MV ČR - GŘ HZS (2.01MB)


TUSAN s.r.o.
Bohumila Hájka 185
267 01 KRÁLŮV DVŮR - POPOVICE
tel: +420 311 637 448
více...
Aktuální informace
ikonka dokument EET - informace
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
ikonka dokument NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Pro rozšíření sítě servisních organizací a prodejců hasicích přístrojů hledáme další servisní a prodejní organizace. Pro podrobnější informace pište na adresu tucek@tusan.cz, nebo tusan@tusan.cz.
Logo Everlux
© 2010 Tusan s.r.o.